U17 | Závěrečné výhry v Jihlavě

29.04.2024

Poslední víkend v dubnu se nesl v duchu posledních zápasů základní skupiny našich kluků z kategorie U17. Tentokrát jsme zamířili na palubovku týmu BC Vysočina. Právě tyto zápasy měly rozhodnout kolikátí v tabulce budeme. Hráli jsme o první či druhé místo v základní skupině.První zápas byl velmi vyrovnaný, skóre se celý zápas přelévalo z jedné strany na druhou. V tomto zápase šlo především o precizní obranu, kterou náš tým zvládal velmi dobře. Do poslední čtvrtiny jsme šli s deficitem dvou bodů. V poslední čtvrtině jsme klukům z Vysočiny povolili pouze 12 bodů a nakonec střelou za tři body v poslední minutě rozhodl Jiří Zeman o výhře BBK Blansko 57:54. Touto výhrou jsme si upevnili druhé místo, nicméně nás čekal ještě jeden zápas, který by nás posunul na první místo ve skupině a kluci povzbuzení první výhrou nad těžkým soupeřem, měli o to větší motivaci porazit Vysočinu i v druhém zápase.

Body dávali:
Zeman 14b, Fořtík 10b, Ganbold 8b, Musil 8b, Horák 6b, Zezula 5b, Koupý 4b, Matuška 2b

Druhý zápas už od začátku vypadal lépe než první. Po prvotním zaváhání, kdy jsme prohrávali 2:10, jsme první čtvrtinu dohráli opět vyrovnaně, nicméně v poločase už klukům z Vysočiny došly síly a také se jim nevyplatila jejich agresivní hra, kdy sbírali jeden faul za druhým. Naší odpovědí byla přesná střelba trestných hodů, díky kterým jsme se dostali do sedmi bodového vedení. Druhý poločas jsme měli plně v režii my a druhé utkání jsme dokázali dovést do vítězného konce 69:56.

Horák 22b, Zeman 11b, Fořtík 8b, Musil 7b, Matuška 7b, Zezula 6b, Špondr 4b, Koupý 2b, Ganbold 2b

Touto druhou výhrou jsme zakončili velmi úspěšnou základní část sezony 2023/2024, ve které se nám povedlo obhájit první místo z loňské sezóny. Borci z BBK Blansko si zaslouží obrovskou pochvalu za nelehkou sezónu 2023/2024.
Další utkání v rámci Play-off tým U17 sehraje o víkendu 4-5. května a to s týmem Sokol Šlapanice, který skončil v druhé skupině na čtvrtém místě. Přijďte nás podpořit 5.5 na domácí palubovku.