U17 | Zasloužený postup na Final4!

05.05.2024

O víkendu jsme odehráli play-off Jihomoravské ligy U17. Našim soupeřem byl tým ze Šlapanic. Play-off se hrálo na dva zápasy, kde se počítalo celkové skóre obou zápasů.

V sobotu jsme střetly síly na horké palubovce soupeře. První zápas play-off nebyl podle našeho očekávání. Bohužel se nám nedařilo na útočné ani obranné polovině. Od začátku zápasu nebylo jasného favorita. Celý zápas se skóre přelévalo ze strany na stranu. Po prvním poločase jsme vedli o jeden bod 33:34. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako první. Ani jeden z týmu si neudělal větší bodový náskok a skóre bylo vyrovnané. Bohužel se nám nepodařila poslední část zápasu a prohráli jsme výsledkem 69:63.

Sokol Šlapanice : BBK Blansko
69 : 63

Druhý zápas jsme odehráli v neděli na domácí palubovce. Do zápasu jsme nastupovali s šesti bodovým handicapem z minulého zápasu. Kluci do zápasu vstoupili s bojovnou energií a plně soustředěni na výhru. Od začátku utkání jsme určovali tempo hry. Kluci skvěle bránili a protihráče donutili ke ztrátám, které jsme využili k rychlým bodům. Postupně jsme si vybudovali menší náskok a v poločase jsme vedli o 20 bodů. Ve druhém poločase jsme pokračovali v dobré obranné činnosti. Soupeři jsme nedovolili jednoduché zakončení a v útoku plnili dané pokyny. Ve 4. čtvrtině soupeř snížil náš náskok na deset bodů. Kluci ale v posledních minutách nedopustili soupeře pustit na dostřel a zaslouženě vyhráváme zápas 53:40.

BBK Blansko : Sokol Šlapanice
53 : 40

Kluci po prvním prohraném zápase nic nevzdali a dokázali, že první místo po základní části nebylo náhodou! Zaslouženě postupujeme na Final4, kde budeme bojovat o celkové vítězství.
Rád bych poděkoval všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit a pomohli nám vybojovat důležité vítězství.
Přijďte nás podpořit v poslední a nejdůležitější fázi soutěže příští sobotu na domácí palubovku ASK Blansko.